Данило Методиевски

Сподели со своите пријатели

Тројца кик-боксери од Кик-бокс клубот „Предатор“ од Куманово од денеска ќе учествуваат на Светскиот кик-бокс куп во Будимпешта, Унгарија. Loading… На купот ќе настапат Стефан Јовчевски во категоријата сениори до -84кг, додека во категоријата јуниоари ќе настапат Данило Методиевски во категоријата -69кг и Јосиф Велковски -63кг Кик-боксерите заминуваат под менторствоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Дваесет натпреварувачи и четворица тренери на Кик-бокс клубот „Предатор“ од Куманово претстојниот викенд ќе бидат дело од турнир во Србија. Loading… Станува збор за меѓународниот кик-бокс турнир „Балкан бест фајтер“ кој од 1 до 3 декември ќе се одржи во Јагодина, Република Србија. КБК „Предатор“ ќе има натпреварувачи во низаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Градоначалникот на општина Куманово денеска оствари средба со кик боксерот Данило Методиевски и неговиот тренер Јован Крстевски, кои од 27.09 до 01.10.2023 година учествуваа на Светски кик-бокс куп во Лидо ди Јесоло, Италија. Loading…     На средбата градоначалникот Максим Димитриевски му честиташе на Данило Методиевски за освоениот сребрен медал,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Данило Методиевски од Куманово, член на Кик-бокс клубот Предатор освои високо второ место на Светскиот куп во кик-бокс кој викендов се одржа во Италија. Loading… Првата борба беше убедлива со константно водство на Данило против натпреварувач од Италија. Втора беше тешка и исцрпувачка против натпреварувач од Хрватска, но Данило успејаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Кик-бокс клубот Предатор од Куманово ќе земе учество на Светскиот куп во кик-бокс кој од денеска па до 1ви октомври се одржува во Лидо ди Јесоло во Венеција, Италија. Loading… Данило Методиевски ќе го претставува клубот и градот и ќе се натпреварува во категоријата постар кадет до 63 килограми подПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Тројца кик-боксери од кумановскиот кик-бокс клуб Предатор викендов освоија медали на меѓународниот турнир „Balkan Best Fighters 2022″ кој се одржа во Ниш, Србија. Loading…     Во категоријата постар кадет до 57 килограми, со сребро се закити Јосиф Велковски, додека бронезни медали освоија Стефан Јовечвски во категоријата јуниори до 84Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Повеќе кик-боксери од Куманово од клубовите „Куманово 2006“ и „Предатор“ денеска и утре ќе учествуваат на меѓународен турнир во Босна и Херцеговина. Loading… Босанскиот град Тешањ ќе биде домаќин на турнирот „Balkan open“ според календарот на светската WAKO организација. Од кик-бокс клубот Куманово 2006 учество ќе земат натпреварувачите Лука Велковски,Прочитај повеќе