Кумановските кик-боксери одат на Светскиот кик-бокс куп

Сподели со своите пријатели

Тројца кик-боксери од Кик-бокс клубот „Предатор“ од Куманово од денеска ќе учествуваат на Светскиот кик-бокс куп во Будимпешта, Унгарија.

Loading...

На купот ќе настапат Стефан Јовчевски во категоријата сениори до -84кг, додека во категоријата јуниоари ќе настапат Данило Методиевски во категоријата -69кг и Јосиф Велковски -63кг

Кик-боксерите заминуваат под менторство на тренерот Јован Крстевски.

На овој светски куп ќе има над 3.300 учесници од цел свет.

– Конкуренција е голема се надеваме на медали, велат од клубот.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Шест интервенции вчера имале кумановските пожарникари