Далибор Димковски

Сподели со своите пријатели

Членовите на пливачкиот клуб „ТУМБА“ од Куманово овој викенд учествуваа на зимското државно првенство на Македонија кое се одржа на базенот Борис Трајковски во Скопје. Loading… Браќата Марко и Никола Трајановски остварија одлични резултати.     Трајановски  е апсолутен победник на натпреварот, а освои злато во категоријата 200 метри делфинПрочитај повеќе