Чарлс Ричард

Сподели со своите пријатели

Лидерот на американската стратешка команда, адмирал Чарлс Ричард, смета дека на повидок е голем конфликт меѓу Кина и Соединетите Американски Држави. Loading… Како што тврди тој, руската инвазија на Украина само „загрева за подолг конфликт со Кина што им се заканува на САД“. Имено, како што пишува The War Zone,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Шефот на американската стратешка команда, адмирал Чарлс Ричард, предупреди дека Кина развива нуклеарно оружје многу побрзо од САД, пренесува Си-Ен-Ен. Loading… Пентагон со години предупредува за военото зајакнување на Кина и развој на нуклеарно оружје, но изјавата на Ричард ја прикажува ситуацијата како многу посериозна отколку што другите американски претставнициПрочитај повеќе