Bytedance

logo

Сподели со своите пријатели

Bytedance, компанијата што го создаде Тикток, планира да отпушти стотици луѓе од својот оддел за видео игри во Шангај и градот Хангжу. Loading… Bytedance исто така сака да го продаде својот главен бренд за видео игри Nutrend, пренесува Bloomberg повикувајќи се на извори. Bytedance се очекува да објави дека работницитеПрочитај повеќе