Брјанск

Сподели со своите пријатели

Рускиот претседател Владимир Путин во средата потпиша втор указ со кој, меѓу другото, се воведуваат ограничувања за движење во и надвор од осум региони кои граничат со Украина. Loading… Ограничувањата на движењето се однесуваат на јужните руски региони Краснодар, Белгород, Брјанск, Воронеж, Курск и Ростов – кои граничат со УкраинаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Гувернерот на руската област Брјанск објави дека украинските сили отвориле оган врз станбени згради во тој регион. Loading… Тоа е регион кој се граничи со северот на Украина, недалеку од градот Чернихив.   Украина: „Заложници на Русите ги пишувале имињата на загинатите на ѕидот“ (ФОТО)   „Денеска украинските сили отворијаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Контролниот премин „Нови Јурковичи“ во областа Брјанск е погоден со минофрлачи од територијата на Украина, соопшти денеска граничниот оддел на Федералната служба за безбедност (ФСБ). Loading… „Во моментот на гранатирањето, повеќе од 30 украински бегалци се наоѓале на пат кон Руската Федерација на територијата на контролниот премин, кои со преземенитеПрочитај повеќе