Бритни Грајнер

Сподели со своите пријатели

Одбраната на американската кошаркарска ѕвезда Бритни Грајнер, која беше осудена на девет години затвор во Русија, поднесе жалба на судската пресуда, изјави денеска адвокатката Марија Благоволина за Ројтерс. Loading… Грајнер, која играше за рускиот клуб, беше уапсена на московскиот аеродром на 17 февруари оваа година, откако во нејзиниот багаж билоПрочитај повеќе