Борјана Кришто

Сподели со своите пријатели

Унгарскиот премиер Виктор Орбан пристигна во официјална посета на Босна и Херцеговина, при што ќе се сретне со државни и ентитетски претставници, јавува Анадолија. Loading… На платото пред зградата на институциите на Босна и Херцеговина се одржа свечен прием. Орбан беше пречекан од претседавачот на Советот на министри на БоснаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски, во рамки на Минхенската безбедносна конференција, денеска оствари средба со претседавачот на Советот на министри на Босна и Херцеговина, г-ѓата Борјана Кришто. На средбата присуствуваше и заменик на претседателот на Владата за европски прашања Бојан Маричиќ. Loading… Премиерите на двете држави ги потврдија пријателските односиПрочитај повеќе