Борислав Кузмановски

Сподели со своите пријатели

Дваесет и тригодишниот Борислав Кузмановски од Куманово го фати крстот денеска во Соборниот храм „Свети Никола“ во Куманово. Loading…     Професионалниот војник во Армијата на Република Македонија денеска беше најсреќниот меѓу педесетината верници кои скокаа по светиот крст по повод празникот Богојавление (Водици).     Вели дека трет патПрочитај повеќе