Бил Бурнс

Сподели со своите пријатели

Директорот на ЦИА Бил Барнс вчера го посети Киев, каде што се сретна со украинскиот претседател Володимир Зеленски и неговите колеги од разузнавачките агенции на Украина, изјави американски претставник. Loading… Вчера, да потсетиме, руските сили лансираа повеќе од 80 проектили кон цели во Украина, од кои неколку паднаа врз Киев.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Шефот на американската Централна разузнавачка агенција Бил Бурнс, кој повеќепати водел деликатни преговори со Русите, оваа недела се сретна со директорот на руската служба за надворешно разузнавање Сергеј Наришкин во Анкара. Loading… Иако деталите од нивниот разговор не се познати, Вашингтон тврди дека средбата не била поврзана со можни мировниПрочитај повеќе