Бахтиор Саидов

Сподели со своите пријатели

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска ќе ја заврши кратката турнеја низ Централна Азија во Узбекистан, пред да замине за Индија на состанокот на министрите за надворешни работи на Групата 20, на кој ќе доминира Украина, пренесува АП. Loading… Блинкен денеска се сретна со високи претставници на Узбекистан во Ташкент,Прочитај повеќе