Бахмутско

Сподели со своите пријатели

Руските сили ја презедоа контролата врз населбата Бахмутско во самопрогласената Народна Република Доњецк (ДПР), соопшти денеска штабот на Територијалната одбрана на ДНР. Loading… „Од 9 јануари 2023 година Бахмутско е под контрола на руските сили во Доњецката Народна Република“, се наведува во соопштението, пренесува ТАСС. Населбата Бахмутско се наоѓа јужноПрочитај повеќе