Авто мото сојуз на Македонија

Сподели со своите пријатели

„Мојата единствена цел е да се градат добри односи со сите наши соседи. Во таа насока беше и моето гостување на бугарската национална телевизија. Јас таму го соопштив и го бранев мојот долгогодишен став, а верувам дека тоа е ставот и на мнозинството Македонци во Македонија. Сметам дека политиката наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Поради отстранување на одрони во близина на село Истибања, сообраќајот на патниот правец Кочани – Македонска Каменица е во прекин во двата правци, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија. Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, на повисоките места наместа со остатоци од кашест снег на коловозот. ВрнежиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози во североисточните, северозападните и југозападните делови од државата. Во источните и јужните делови коловозите се претежно влажни, информираат од Авто мото сојузот на Македонија. Врнежи од слаб снег се бележат на Попова Шапка и на планинскиот превој Стража, но во моментовПрочитај повеќе