астрологија

Сподели со своите пријатели

Овен Loading… Почетокот на неделата носи стрес, обврските кои сте ги запоставиле сега доаѓаат „за наплата“, но нема причина за паника. Во спротивно, вие сте многу добро организирани и лесно ќе го решите овој проблем. Главата ви е во облаци, сонувате за невозвратена љубов.   Бик Пролетта е вашето време,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Распоредот на ѕвездите во април укажува дека четирите знаци на Зодијакот треба да внимаваат на парите! Дознајте дали сте меѓу нив и дали ќе треба да „врзете крај со крај“ овој месец… Loading… БИК На почетокот на април Биковите ќе имаат помали проблеми на работа, кои подоцна би можеле даПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Овен Loading… Имате големи планови за почетокот на април, а неделниот хороскоп ве поттикнува веднаш да почнете да ги реализирате! Доколку оваа недела направите паметен потег на работа, можен е голем напредок кој ќе даде резултати до крајот на месецот. Ако има шанса да се приклучите на друг, поуспешен тимПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Овен Loading… Денеска ќе запознаете многу нови луѓе и многу ви е лесно да разговарате со нив, но внимавајте да не ги прелиете сите ваши деловни фрустрации. Најдете време да размислите што ве спречува да ги остварите вашите амбиции. Партнерот ви дава поддршка во се, побарајте совет доколку ви треба.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Астролозите најавуваат убав и успешен месец. Април ќе биде месец на промени и големи можности, пишува Lovesens. Loading… Овен Во текот на април би било препорачливо малку повеќе да се забавувате со работите кои ве спречиле да ги реализирате вашите идеи и да направите се што можете за да сеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Овен Loading… Денеска успешно ќе надминете пречка која наеднаш може да се појави на работа. Не се препорачуваат ризични деловни потфати. Партнерот денес може да се однесува проблематично. Можни се љубоморни сцени. Ќе уживате во кафе пауза. Бик Доколку работите на креативно поле, постои можност за покомплицирана ситуација. Можни сеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Страста е многу важен зачин на секоја успешна врска. Кај некои има повеќе, кај некои помалку, но важно е да е присутна. Ако и се верува на астрологијата, количината на страст во врската зависи и од тоа на кој хороскопски знак припаѓаат партнерите. Loading… Ова се трите знаци кои гоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Овен Loading… Бидете внимателни со ризичните инвестиции. Денеска немојте да се водите од инстинктите, туку носете одлуки на тимско ниво. Ви претстои исклучително убав и романтичен период. Слободниот Овен очекува бурна љубовна романса со личност во знакот Вага или Близнаци. Бидете поактивни, мрзливи сте! Бик Вонредна деловна соработка со странствоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Во астрологијата, постојат хороскопски знаци кои не размислуваат двапати пред да кажат или да направат нешто. Можеби немаат лоша намера, но понекогаш повредуваат други луѓе. Кога воопшто не размислуваме пред да кажеме нешто, тоа може да збуни и да создаде недоразбирање кај луѓето. Loading… Значи, луѓето секогаш треба да бидатПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Овен Loading… Избегнувајте да трошите пари дури и ако навистина сакате да купите нешто! Може да се чувствувате исцрпени од работата, што може да доведе до негативни емоции. Вашата љубов станува се поубава, а вашиот приватен живот полека но сигурно станува главен фокус.   Бик Ако планирате некој бизнис илиПрочитај повеќе