Овие три хороскопски знаци се најдобри љубовници

Сподели со своите пријатели

Страста е многу важен зачин на секоја успешна врска. Кај некои има повеќе, кај некои помалку, но важно е да е присутна. Ако и се верува на астрологијата, количината на страст во врската зависи и од тоа на кој хороскопски знак припаѓаат партнерите.

Loading...

Ова се трите знаци кои го носат епитетот најдобри љубовници:

Скорпија

Најстраствениот знак на Зодијакот е дефинитивно Скорпијата. За овој знак се вели дека е неверојатно добар љубовник кој има вроден сексуален инстинкт. Скорпиите сакаат див секс во најнеобичните пози и на најчудните места. Тие се возбудени од сè ново за нив.

 

ПРОЧИТАЈТЕ И:  НЕВЕРОЈАТНА ГЛЕТКА: Слон се прошета низ центарот на градот (ВИДЕО)

 

Ужива во секси долна облека, играјќи игри во кревет, тајноста на неговиот потенцијален партнер е неодолива. Сака да открива и освојува, па не го интересираат премногу оние кои „му нудат чинија“.

Loading...

Исто така, за време на сексот многу му е важно да ги отстрани сите бариери меѓу себе и партнерката за да создаде сексуално единство целосно „голо“ од сите инхибиции.

Лав

Се вели дека Лавот е ѕвер во креветот, толку страстен што искри летаат на сите страни. Сепак, во исто време, тој е многу нежен и внимателен. Лавот е склон кон доминација во сите аспекти од животот, па таков е и при водење љубов.

Сака партнерот да му ги исполнува сексуалните желби, но и тој е подготвен да возврати со иста мера.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за петок, 19 април

 

 

 

Loading...

Сексот во креветот на Лавот е сосема доволен бидејќи тој е малку традиционален. Иако не е склон да ги искажува своите страсти на различни места, како што тоа го прави Овенот, сепак сака кога партнерот ќе го изненади со некое необично запросување, особено ако тоа вклучува романса и интимност.

Овен

Овој знак има голема енергија, а страста на Овенот е како огномет. Ако сакате да му разгорите желба, која ќе доведе до експлозија на чувства, мора да му бидете интересни, само привлечноста не е доволна затоа што сакаат предизвик.

Кога ќе стапи во врска со некој кој не е толку расположен за предизвици како него, на Овенот по некое време ќе му здодее таков партнер и ќе бара забава на друго место. Забавата му е исто толку важна како и добриот секс.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  СНИМКА КОЈА ГИ РАСПЛАКА СИТЕ: Се омажи во болница за да ја исполни последната желба на татко ѝ

За Овенот се вели дека е врвен љубовник, полн со страст и не може секој да ги следи неговите сексуални апетити. Што се однесува до него, водењето љубов никогаш не е доволно, а тој може да се препушта на страстите неколку пати на ден. За него сексот само во кревет е премногу досаден, па го практикува секаде каде што му се укаже прилика.