Астана

Сподели со своите пријатели

Рускиот претседател Владимир Путин денеска пристигна во Астана, главниот град на Казахстан, каде во следните два дена ќе учествува на три мултилатерални самити, пренесува ТАС С. Loading… Конференцијата за интеракција и мерки за градење доверба во Азија (CICA), чии 27 земји членки сочинуваат околу 90 отсто од територијата на АзијаПрочитај повеќе