Андреа Козолино

Сподели со своите пријатели

Белгиското обвинителство го уапси пратеникот во Европскиот парламент Марко Тарабела, додека другиот Андреа Козолино е приведен како дел од истрагата за корупцискиот скандал во оваа европска институција, пренесува Ројтерс. Loading… Извори од италијанската Демократска партија соопштија дека полицијата по наредба на белгиското обвинителство го уапсила пратеникот Козолино во клиника воПрочитај повеќе