Андраник Теванјан

Сподели со своите пријатели

Ерменските специјални полициски сили рано утринава го приведоа еден од лидерите на ерменската опозиција, Андраник Теванјан, откако политичарот и неговите приврзаници блокираа улица во центарот на Ереван, според видеото од неговото апсење што неговите поддржувачи го објавија на социјалните мрежи. Loading… Улиците на Ереван се блокирани од рано изутрина, аПрочитај повеќе