Александра Боризовска

Сподели со своите пријатели

Кумановската ракометарка Александра Боризовска го продолжи својот ангажман со ракометниот клуб ПАОК од Грција. Loading…     View this post on Instagram   A post shared by AC PAOK / Α.Σ. ΠΑΟΚ (@acpaok)   Трета сезоноа по ред македонската репрезентативка и некогашен најдобар играч на ЖРК Куманово ќе ги браниПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Како најуспешна во Женскиот ракометен клуб Куманово, Александра Боризовска, со својот талент и упорност успеа да обезбеди место и во женската репрезентација каде ги брани боите на својата татковина. За неа првата половина од годината, како и целата измината сезона во дресот на Куманово помина извонредно и со големи успеси,Прочитај повеќе