Александра Боризовска останува верна на ПАОК

Сподели со своите пријатели

Кумановската ракометарка Александра Боризовска го продолжи својот ангажман со ракометниот клуб ПАОК од Грција.

Loading...

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by AC PAOK / Α.Σ. ΠΑΟΚ (@acpaok)

 

Трета сезоноа по ред македонската репрезентативка и некогашен најдобар играч на ЖРК Куманово ќе ги брани боите на овој грчки клуб.

Претходно играше и за хрватскиот суперлигаш Умаг, а со ракометарките на Куманово крена два пехари во домашниот шампионат.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Мургаш – село со археолошки наоѓалишта од римско време