ајкули

Сподели со своите пријатели

Патувањето со брод завршило трагично на Бахамите, со потонување на бродот и смрт на еден патник. Loading… Она што требало да биде чисто уживање се претвори во вистински хорор на патот до популарната туристичка дестинација – островот Сина лагуна. Инцидентот се случил во вторник на 14 ноември и се очекуваПрочитај повеќе

selective focus photography of shark

Сподели со своите пријатели

Полицијата во австралиската држава Јужна Австралија трага по телото на маж за кој се верува дека загинал во напад на ајкула. Loading… 55-годишникот сурфал во близина на плажата Гранит јужно од заливот Страјки на полуостровот Ејр во вторникот наутро по локално време кога очевидци пријавиле дека го виделе нападнат. ВластитеПрочитај повеќе