Адам Кадиров

Сподели со своите пријатели

Шеснаесетгодишниот Адам Кадиров, син на чеченскиот лидер Рамзан Кадиров, е назначен за набљудувач во новиот стрелачки вод кој е дел од силите на руското Министерство за одбрана, изјави висок чеченски претставник, пренесува Ројтерс. Loading… Младиот Кадиров неодамна можеше да се види на видеото објавено на социјалните мрежи од Рамзан КадировПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Адам Кадиров, 15-годишниот син на чеченскиот лидер Рамзан Кадиров, кој оваа година беше снимен како тепа затвореник во притвор, е назначен на највисоката позиција меѓу телохранителите на неговиот татко. Loading… Еден од највисоките безбедносни функционери на Кадиров, Замид Чалаев, рече дека Адам е назначен за шеф на одделот за безбедностПрочитај повеќе