Сите збратимени општини на Куманово се јавија за помош (видео)

Сподели со своите пријатели

На ден по случувањата во Куманово, советниците денес изразија сочуство за сите изгубени животи, а на сите повредени, побрзо закрепнување, порача денес претседателот на Совет на Општина Куманово, Максим Димитриевски.

Loading...

– Благодарност до сите општини со кои сме збратимени, за огромната поддршка и нудење помош во овие тешки моменти за градот, истакна Димитриевски.

 

Leave a Reply