Силувала ученик па пуштена со кауција: Во домашен притвор уште 9 пати го повторила делото

Сподели со своите пријатели

Наставничка осомничена за силување дете, наводно продолжила да спие со ученикот додека била во домашен притвор.

Loading...

Елизабет Сузан Бејли наводно продолжила со својот хорор бидејќи била пуштена со кауција во домашен притвор.

36-годишна учителка од Северна Каролина, САД, се соочува со обвинувања дека имала секс со малолетен ученик и наводно повеќе пати ја поканувала жртвата во нејзиниот дом додека била во притвор.

Според Канцеларијата на шерифот на округот Иредел, Бејли првично била обвинета за силување на лице помладо од 15 години и сексуална активност со ученик.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Ученички го симнаа хиџабот во Иран во знак на протест

Бејли била ослободен од полицијата со кауција од 75.000 долари и била ставен во домашен притвор на 1 август.

The Iredell Free News објави дека односите меѓу наставничката и ученикот на Академијата Нортвју продолжила и покрај тоа што еден од нејзините услови за кауција бил да се држи подалеку од наводната жртва.

Наместо тоа, полицијата вели дека Бејли го поканила момчето да дојде уште девет пати, што довело до уште 27 обвиненија против неа по нејзиното апсење во петокот.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Ова е европска земја со најмногу должници

Тие вклучуваат девет точки од обвинението за придонес во деликвенција на малолетник, девет точки од обвинението за заплашување или мешање на сведок и девет точки од обвинението за кривично дело кршење на ослободувањето пред судење.

Loading...

Полицијата не открива колку години има наводната жртва.

Назад зад решетки, на Бејли ѝ било кажано дека сега мора да плати 800.000 долари за повторно да биде ослободена од притворскиот центар во округот Иредел пред нејзиното судење.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Земјотрес во Иран, најмалку 276 повредени

Училишниот округ Ајредл-Стејтсвил ја суспендираше Бејли на почетокот на август како одговор на ужасните наводи дека таа имала сексуална врска со ученик на академијата Нортвју.

Истрагата од Канцеларијата на шерифот на округот Иредел е во тек.