Промоција на стихозбирка ”Белег” од поетесата Силвана Бојковска

Сподели со своите пријатели

Со почеток во 20 часот, во фоајето при Центарот за култура ”Трајко Прокопиев”, денес ќе биде промовирана стихозбирката: „Белег“ од поетесата Силвана Бојковска од Куманово.

Loading...

Доколку сте од Куманово и сакате да се почувствувате „ептен кумановски“ или пак сте од друг град, а имате храброст на кратко да се видите себеси како кумановец, тогаш повелете на оваа промоција на која се’ ќе биде во кумановски дух и хумор, пишува во поканата за денешната промоција.

Интерпретатори на стихозбирката се актерите Горан и Кети Илиќ, додека промотори се м-р Наташа Пешевска и м-р Трајче Кацаров.

За музичкиот дел ќе се погрижи Александар Богдановски.