Патник случајно ги отвори вратата додека авионот слетуваше (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Вратата на авионот беа отворени за време на слетувањето на пакистанско летало (Pakistan International Airlines).

Loading...

Според извештаите, државниот лет PK631 од Исламабад кон Сукур штитуку ја допрел земјата кога вратата била отворена, пренесува Independent.

Кога ќе видите како овој тригодишник вежба со својот татко, повеќе нема да имате изговори (ВИДЕО)

– Безбедносната врата PK631 денеска се скршија кога авионот ја допре пистата на аеродромот „Сукуру“, објаснува Фахмида Икбал Кан, активистка за човечки и родови права.

– Ако се случеше секунди пред да слетаме, сите ќе бевме минато и нашите имиња ќе стоеја меѓу оние кои ги загубиле своите животи поради паѓање на авион, напишала таа на Твитер.

Сакал да докаже дека Земјата е рамна плоча, па загинал во сопствената аматерска ракета (ВИДЕО)

Таа, исто така објави фотографија од авионот за кој станува збор, а се гледа екипа што ја испитува безбедноста на вратата.

Беше објавено и видео на кое се гледа дека вратата е отворена додека авионот сè уште се движел по пистата.

Loading...

Сепак, постои дебата за тоа како вратата всушност се отвориле…

Огромна анаконда излезе да „прошета“ па го блокираше автопатот (ВИДЕО)

Додека Хан забележува дека вратата се скршиле при слетувањето, портпарол на Pakistan International Airlines изјави:

– Еден од патниците случајно ја кренал рачката. Како и да е, започнавме истрага за да откриеме што всушност се случило.

Ова не е прв пат вратата на авионите неочекувано да се отвори.

Летот од Манчестер беше одложен за скоро осум часа во јуни 2019 година, откако еден патник по грешка отвори излез за итни случаи наместо врата од тоалет.

Има само 6 години: Од неговата магија, ќе останете без зборови (ВИДЕО)

Истрагата на Pakistan International Airlines е во тек.

Loading...

Leave a Reply