Овој брадест маринец денес е „секси“ русокоса девојка (фото)

Сподели со своите пријатели

Некогашниот американски маринец кој имал густа брада и 108 килограми, решил да го промени својот пол и да стане симпатична и слаба русокоса, затоа што, како што признава, целиот живот го избегнувал(а) својот вистински идентитет.

Loading...

Некогаш Метју, а денес Сона Аведиан (33), вели дека целиот живот ја потиснувал вистинската личност и тоа така што заминувал на опасни мисии во Ирак и Авганистан. Во еден момент, Метју дури и се оженил, но 2012 година била клучна за неговата трансформација.

04_459413b0-621e-1_2497952a

Метју ослабел скоро 50 килограми, се депилирал и ласерски ги отстранил влакната од лицето, а на крајот си вградил и силиоконски гради. Разликата била скоро неверојатна. Иако многумина мислат дека Метју го живеел „американскиот сон“ имајќи добро платена работа, автомобил, куќа, сопруга и дете, тој тврди дека некогашниот живот го правел депресивен и цело време се чувствувал како да не може да ја потполни празнината што ја чувствувал во себе.

682461_transseksualac-profimedia0263185626_ff

Шест воени мисии во ирак и Авганистан кои ги поминал како маринец биле само начини да се сокрие од себе и својот вистински идентитет. Се што сакал е да се отргне од Детроит каде бил ужасно несреќен.

Во 2012 година, метју решил да им каже на пријателите и на семејството дека сака да продолжи да живее исклучиво како жена. Неговата сопруга Луси била во шок, а парот денеска е разведен.

– Откако решив да бидам искрена и да живеам нормален живот каков сакам, знаев дека ме чекаат и добри и лоши времиња. Неоки работи ми недостигаат. Изгубив многу пријатели, ноп запознав и многу нови луѓе. Го живеев „американскиот сон“, но сега кога гледав своит фотографии од тој период и не знам која е таа личност. Тоа е многу депримирачки. Многу сум посреќна, веќе не се борам сама со себе. И понатаму сум помалку машко, но конечно се сакам себе и можам нормално да живеам – вели Сона.

Loading...

682462_transseksualac-profimedia0263185065_ff

Иако бракот со поранешната сопруга одамна е завршен, Сона тврди дека и натаму е во добри односи со својата претгодишна ќеркичка.,

Мојата ќерка и јас сме супер, таа обожава да поминува време со мене. Таа не се сеќава како изгледав како машко и ми е мило што имаме одличен однос, многу подсетува на мене. Иако има само пет години, таа е многу интелигентна. Ние разговараме како возрасни и се трудам да и кажаме се за себе што подобро можам да и објаснам – раскажува Сона.

 

682460_transseksualac-profimedia0263185599_ff

 

Војничките денови сега останеле зад Сона, а таа работи како возач за една курирска служба. Освен тоа, има и свој Јутјуб канал кој е доста популарен, но и Фејсбук страница каде редовно испраќа пораки за подршѓка на оние кои сакаат да се одлучат за ист чекор. Сона моментално е сингл, но вели дека запознала многу фини момчиња во Тексас.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.