Куќа изгоре во пожар во Слупчане

Сподели со своите пријатели

Семејна куќа била опожарена вчера во липковското село Слупчане, информираат денеска од Регионалниот центар за управување со кризи.

Loading...

Во период од 12:30 до 14:05 часот шест пожарникари со две противпожарни возила интервенирале на гаснење на пожарот.

Опожарен бил вториот кат на објектот , при што е предизвикана поголема материјална штета.

– Причината за пожарот како и висина на материјалната штета допрва ке се утврдува, велат од РЦУК.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Шест лица добија кривични за филмскиот грабеж во Куманово