КОРОНА РЕКОРДЕР: Дури 90 пати се вакцинирал против ковид!

Сподели со своите пријатели

Со месеци се вакцинирал во центрите за вакцинација во сојузната покраина Саксонија, а полицијата неодамна го открила.

Loading...

Германец од Магдебург примил 90 дози вакцина против коронавирус, а потоа им продавал сертификати за вакцинација на оние кои не сакале да се вакцинираат.

 

Нови снимки од Буча сведочат за масовни гробници?

 

Станува збор за 60-годишен маж чие име и презиме не се објавени. Со месеци се вакцинирал во центрите за вакцинација во сојузната покраина Саксонија, а полицијата неодамна го открила.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  25 загинати откако автобус кој превезувал луѓе на свадба во Индија паднал во провалија

Тој не е уапсен, истрагата е во тек, а се товари за неовластено издавање и фалсификување документи, пренесува Klix.ba.

Тој бил забележан во центарот за вакцинација во Ајленбург кога бил меѓу оние што чекале вакцинација втор ден по ред.

Loading...

Полицијата му одзела неколку потврди за вакцинација. Не е познато како 90 дози вакцина влијаеле на здравјето на осомничениот.

 

Руските сили се повлекуваат од регионот Суми, тврди регионалниот гувернер

 

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Активисти на Гринпис го прекинаа говорот на британската премиерка

Во Германија во изминатиот период биле спроведени бројни рации со цел да се открие фалсификување на потврдите за вакцинација. Купувачи на овие потврди се оние кои не сакаат да се вакцинираат, но им требаат сертификати, на пример, за посета на угостителски објекти.

Во оваа земја се укинуваат епидемиолошките мерки, без разлика што повторно се зголемува бројот на заразени коронки со вирусот.

Некои експерти веруваат дека врвот на пандемскиот бран на омикронскиот сој на коронавирус BA.2 веќе се случил, пренесува Асошиејтед прес (АП).

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Ученички го симнаа хиџабот во Иран во знак на протест