Зошто не треба да се чешлате наутро?

Сподели со своите пријатели

Иако досега сте имале можност да слушнете и прочитате бројни трикови поврзани со негата за коса, веруваме дека овој посебно ќе ве изненади.

Градот во кој косата е највредниот имот: Толку е ценета што крадците ноќе ја крадат (видео)

Loading...

Имено, сите жени наутро ја чешлаат својата коса. Меѓутоа не се ни свесни дека тоа е една од најголемите грешки.

Топ храна против опаѓање на косата и кршливи нокти

Експертите и фризерите предупредуваат дека тоа е погрешно.

Фризерот Џорџ Нортвду, кој се грижи за фризурите на славните жени, вели дека чешлањето наутро влијае врз фризурата.

Храна која го спречува губењето на косата

– Никогаш немојте да се чешлате наутро. Прво тоа води кон електрицитет, а второ е што секогаш постои опасност од уништување на фризурата. Наместо со четка, низ косата поминете со прсти – вели Џорџ.

Колку често можете да ја бојадисувате косата?

Тој советува да се легнува со ниска пунџа за косата цела вечер да биде на место, а наутро да се разбудите со природно брановидна фризура.


Leave a Reply