Заборавете на водата со лимон: Ова е новиот хит за слабеење и детоксикација

Сподели со своите пријатели

Мешавината од вода и грејпфрут имам сјаен вкус, ќе ве одушеви со своето освежувачко дејство, а и драстично ќе го забрза вашиот метаболизам.

Loading...

Половина цеден грејпфрут во една чаша млака вода, плус гранче рузмарин – тоа е вистинскто нешто што прави чуда за вашата линија.

Како да не ја покачите тежината за време на изолацијата?

Доволно е само половина грејпфрут да го исцедите и да го помешајте со вода. Пијте го веднаш, не мора да чекате.

Оваа мешавина сигурно ќе го забрза вашиот метаболизам, а има многу подобар вкус од водата со лимон на која навикнавте како препорака за слабеење.

Leave a Reply