Вооружен грабеж на бензинската пумпа ”Твинс Петрол”

Сподели со своите пријатели
Како што информира СВР Куманово, на 28.06.2015 година околу 03.25 часот на стариот пат Скопје – Куманово, на бензинската пумпа „Твинс Петрол“ лоцирана на влезот во Куманово, две засега непознати лица маскирани со чорапи на главите, од кои едно вооружено со пиштол, со закана, од тројца вработени, одзеле околу 150.000 – 200.000 денари.
Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата.

 

Loading...