ВКУСНО И ЗДРАВО: Плескавици од брокули и компири

Сподели со своите пријатели

Превкусно и лесно…

Состојки:

Loading...

четири компири

една глава брокула

јајце

Дали веќе го пробавте најпопуларниот појадок од социјалните мрежи? (ВИДЕО)

четири лажици рендано сирење

лажица пармезан

две лажици презла

три лажици масло

Loading...

сол, бибер

СУПЕР ЗДРАВ ПОМФРИТ: Трикот е во подготовата, а подеднакво е вкусен!

Подготовка:

Посебно сварете ги брокулата и компирите, а потоа изладете ги и испасирајте.

Додадете јајце, кашкавал, презла, сол, бибер и зачини.

Од добиената мешавина, формирајте плескавици и испржете ги во врело масло додека не станат кафеави од двете страни.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *