СУПЕР ЗДРАВ ПОМФРИТ: Трикот е во подготовата, а подеднакво е вкусен!

Сподели со своите пријатели

Рестораните и ланците за брза храна двојно го пржат помфритот за да биде екстра крцкав.

Со овој рецепт ќе постигнете ист резултат, но на поздрав начин. Тајната за добро и поздраво испечен помфрит е пармезанот.

Loading...

РЕЦЕПТ: Пилешко во соја сос и мед

За сите оние кои не можат да јадат плескавица без помфрит или кои сакаат да јадат само помфрит, нема да треба да ги сметате калориите со овој рецепт.

Компирите не ви се непријател, но сето тоа зависи од тоа како ги подготвите. Може да биде нездраво ако одлучите да ги подготвите на таков начин.

Исецканите компири треба да се варат две до три минути, потоа да се исцедат, да се премачкаат со маслиново масло и да се испечат во рерна. Како резултат на тоа, ќе добиете здрав помфрит кој содржи помалку маснотии.

ТОРНАДО ОМЛЕТ: Гурмански хит за кој полуде светот (ВИДЕО)

За да ги контролирате влакната, не лупете ги компирите, туку оставете го со лушпата, а тајната состојка за здрав помфрит е пармезанот, кој дополнително создава солен вкус.

Состојки:

– 4 лажички маслиново масло

Loading...

– 4 средни печени компири

– 1/2 лажичка сол

– 1/8 до 1/4 лажичка свежо мелен црн пипер

– 1/4 шолја мелен пармезан

Со оваа тајна состојка палачинките секогаш ќе излезат одлични

Подготовка:

Премачкајте ја тавата за печење со алуминиумска фолија, премачкајте со 2 лажички маслиново масло. Ставете ја тавата настрана. Исечете ги компирите по должина во ленти дебели еден до два сантиметри.

Ставете ги во голема чинија. Додадете го преостанатото маслиново масло. Исецканите компири посолете ги и додадете црн пипер.

Која е тајната на највкусните пуканки?

Наредете го компирот во еден слој на подготвената тава за печење. Печете во рерната на 230 степени 12 минути.

Loading...

Потоа свртете ги компирите и посипете со пармезан. Печете 10 до 12 минути или додека не омекне и добие златна боја.

НА ЗДРАВЈЕ!


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *