ЖКК Риниа

Сподели со своите пријатели

Кошаркарките на Куманово вечерва ја забележаа петата победа во низа откако во градското дерби убедливо го совладаа составот на Риниа со резултат 74:28. Loading… Уште од самиот старт кумановки покажаа голема предност откако првата четвртина ја завршија со 15 поени разлика. Убедливи кумановки беа и во втората четвртина па наПрочитај повеќе