замјотреси

Сподели со своите пријатели

Пред три дена на Твитер беше објавен статус во кој Френк Хугербитс, научник од институтот за геометрија на Сончевиот систем (SSGEOS), предупреди дека порано или подоцна ќе се случи земјотрес со јачина од 7,5 степени во јужна Турција. Loading… Откако утрово областа ја погоди земјотресот со јачина од 7,8 степени,Прочитај повеќе