Вупертал

Сподели со своите пријатели

Ученикот, кој утрово со нож повреди четворица негови соученици во гимназијата во Вупертал на западот на Германија, боледувал од ментални нарушувања, изјави директорката на училиштето. Loading… Директорката на училиштето не соопшти повеќе детали за 17-годишното момче, јавува јавниот сервис WDR. Полицијата околу 10.00 часот добила повик дека ученик нападнал другиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Во средното училиште во Вупертал, на западот на Германија, ученик во четвртокот наутро со нож повредил неколку негови соученици, по што напаѓачот, кој исто така бил повреден, бил совладан и уапсен. Loading… Утрото околу 10 часот полицијата добила повик дека ученик со нож нападнал други ученици во гимназијата во центаротПрочитај повеќе