вознемирувачко

Сподели со своите пријатели

Снимката е направена во Казахстан, кој во овој дел од годината е окован во снег. Еден од ловците се доближил до волкот за да провери дали тој е жив. Изгледало како ѕверот да е премрзнат, но по удир со нога тој скокна врз него. Вака изгледа кога напаѓаат волци одПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

На социјалните мрежи објавено е вознемирувачко видео на кое се гледа убиство на момче во Венецуела. На снимката првин се слуша глас на еден маж кој на момчето му зборува за куќата и априте, а потоа со нож во рацете тргнува кон него, му ги сече ушите и го убива.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Пред повеќе од седум години, Кристен МекГинис го средила станот во кој живеела со цимерот. Очекувала дека луѓето ќе бидат во нејзиниот стан тој ден, иако не правела забава. Сакала да се убие и го испланирала секој детал. За среќа, не успеала, а со последиците од пукањето во главата ќеПрочитај повеќе