Волфганг Кубицки

Сподели со своите пријатели

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган поднесе кривична пријава против германскиот политичар Волфганг Кубицки, кој го нарече „канализациски стаорец“. Loading… Адвокатот Мустафа Каплан изјави за ДПА дека поднел кривична пријава во име на Ердоган до државното обвинителство во Хилдесхајм за навреда и клевета. Кубицки, политичар од Слободните демократи, го нарече ЕрдоганПрочитај повеќе