Владимир Падрино

Сподели со своите пријатели

Триесет и тројца венецуелски офицери и војници беа уапсени, понижени и исфрлени од вооружените сили за наводен заговор против претседателот Николас Мадуро, се вели во соопштението на Министерството за одбрана. Loading… Во соопштението именувани се генерал-мајор, двајца полковници, шест потполковници, девет мајори, двајца капетани, шест први потполковници и седум наредници.Прочитај повеќе