Владимир Мирковски

Сподели со своите пријатели

Владимир Мирковски од денеска не е тренер на Кошаркарскиот клуб Куманово, дознава Кумановски Муабети. Loading… Мирковски си поднел оставка од морални причини по низата неуспеси на клубот во текот на првиот дел од сезоната. Информацијата за Кумановски Муабети ја потврдија и од Управата на КК Куманово, од каде велат декаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Кошаркарите на Куманово утре на домашен терен ја започнуваат новата сезона, а за прв противник ќе го имаат составот на Чаир кој ќе дебитира во Првата лига. Loading… По минатогодишната тешка сезона во која тимот се бореше за опстанок во елитата, оваа година со изменет состав и со акцент наПрочитај повеќе