Владимир Бајденов

Сподели со своите пријатели

Поранешен командант на руската армија со долгогодишни врски со Украина „ненадејно“ починал на 69-годишна возраст, објави фабриката за тенкови каде што работел. Loading… Уралвагонзавод, најголемиот светски производител на тенкови, каде генералот Алексеј Маслов неодамна работеше како меѓународен претставник за продажба, не даде дополнително објаснување. Генералот Маслов, кој беше врховен командантПрочитај повеќе