Вера Магалхаес

Сподели со своите пријатели

Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро и неговиот главен изборен ривал Луис Инасио Лула да Силва разменија навреди за време на изборната дебата во неделата, во која Болсонаро започна личен напад врз новинарката која ја доведе во прашање неговата одговорност за пандемијата на коронавирус. Loading… „Мислам дека одиш да спиеш размислувајќи заПрочитај повеќе