Ванг Хунинг

Сподели со своите пријатели

Кинескиот државен совет приреди прием во Големата сала на народот во Пекинг по повод прославата на 73-годишнината од основањето на Народна Република Кина, Националниот ден на Кина, кој се слави на 1 октомври. Loading… На приемот присуствуваа лидерите на Комунистичката партија на Кина и целиот државен врв, Си Џинпинг, ЛиПрочитај повеќе