Ум Худајфа

Сподели со своите пријатели

Во ретко интервју од затвор, вдовицата на лидерот на Исламската држава за Би-Би-Си ја раскажа својата верзија за приказната за нивниот живот. Loading… Ум Худајфа е првата сопруга на Абу Бакр ал-Багдади и беше во брак со него додека тој го надгледуваше бруталното владеење на ИСИС над големи делови одПрочитај повеќе