Тони Јовчевски

Сподели со своите пријатели

Водата за пиење во Куманово е безбедна за пиење и одговара на законските и стручни прописи, информираат денеска од Центарот за јавно здравје Скопје. Loading… Кумановски Муабети побара одговор од надлежните откако во јавноста почнаа да кружат информации дека водата е загадена, а и утринава пристигна известување дека при одреденаПрочитај повеќе