свет економија

Сподели со своите пријатели

Земјите од Г7 и Австралија се договорија да одредат фиксна цена за руската нафта, јавува Ројтерс повикувајќи се на свои извори. Loading… Претставниците на САД и Г7 во последните недели водеа интензивни разговори за планот за поставување ограничување на цената на руската нафта, што треба да стапи на сила наПрочитај повеќе