Свен Гиголд

Сподели со своите пријатели

Државните секретари во германското Министерство за економски прашања и членовите на Партијата на зелените, Франциска Брантер и Свен Гиголд, се потенцијални кандидати за комесарски позиции во Европската комисија (ЕК) во случај Урсула фон дер Лајен да се откаже од трката за реизбор на функцијата претседател на ЕК, пишува Политико. Loading…Прочитај повеќе