Шарл де Гол

Сподели со своите пријатели

Полицаец уби маж кој пред себе извадил нож утрово на аеродромот Шарл де Гол во Париз, соопштија полицијата и извори од аеродромот. Loading… „Утрово полициски службеници неутрализираа лице кое претставувало закана и било вооружено со ладно оружје на аеродромот „Роаси Шарл де Гол“, објави париската полициска префектура на својот профилПрочитај повеќе