Шахбаз Гил

Сподели со своите пријатели

Поранешниот пакистански премиер Имран Кан, обвинет за кршење на пакистанскиот антитерористички закон, е ослободен од притвор, изјави партиски претставник. Loading… Деталите за одлуката на судот не се познати, но Кан доби „привремено ослободување“ до 1 септември, изјави поранешниот министер за информации и функционер на Пакистанското движење за правда (ПТИ), ФавадПрочитај повеќе